Sezon ślubny trwa stosunkowo krótko. Zaczyna się z pierwszymi dniami wiosny i kończy wczesną jesienią. Oczywiście powodem tego jest piękna, ciepła pogoda, która zachęca do organizowania ślubu i wesela.

Jednak z wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że ceremonie ślubne mogą być naprawdę piękne również zimą, a biały, skrzący w słońcu śnieg zapewni  bajeczną atmosferę.

W tym  artykule postaram się opisać jak można zorganizować przepiękny, zimowy ślub w Hotelu Witek. Ale na początek kilka słów o ogólnych zaletach zimowego ślubu.

Najczęściej wspominaną zaletą jest aspekt ekonomiczny. To prawda, że w tym okresie można wynegocjować dodatkowe zniżki na salę weselną i menu, u fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego, DJ, biura podróży. Może to skutkować obniżeniem kosztów wesela nawet o 30%. Jest to z pewnością zachęcający czynnik. A niższy koszt usługi wcale nie oznacza gorszej jakości. Wiele firm jest gotowych zrezygnować z części zysku w tzw. „martwym sezonie”.  Uzyskane oszczędności można wykorzystać na dodatkowe, zimowe atrakcje, które wzbogacą wesele  i na długo pozostaną w pamięci zaproszonych Gości.

Kolejnym plusem zimowego terminu jest dużo większa elastyczność w wyborze terminu i możliwość zorganizowania go we względnie krótkim czasie. Nawet 2, 3 miesiące wystarczą na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Można więc w skrócie powiedzieć, że oszczędzacie czas i pieniądze;)

Wesele zimą wcale nie musi być gorsze od tego latem. Przy odrobinie szczęścia, gdy pogoda dopisze, możecie uzyskać przepiękny klimat wesela. Zimowa aura, biały puch połyskujący w słońcu, odpowiednio dobrane dekoracje będą wyglądały bajecznie i oryginalnie.

Po stronie minusów potrafię wskazać zaledwie dwa czynniki.

Pierwszym z nich jest pogoda. Choć jak wspomniałem wcześniej, zima potrafi być naprawdę urokliwa, to jednak czasami rozczarowuje nas pluchą, ołowianymi chmurami i topniejącym śniegiem. Z drugiej strony równie kapryśna potrafi być pogoda latem.

Zima to czas wyjazdów rodzinnych, na narty, karnawałowe bale, ferie, to też okres świąteczno – noworoczny, co należy uwzględnić przy wyborze terminu i poinformować Gości nieco wcześniej.

Jak zatem zadbać o klimatyczne wesele zimą? Zapraszam do Hotelu Witek.

Zimowa sceneria Witkowej Chaty

Witkowa Chata to idealne miejsce na przytulne przyjęcie weselne zimą. Zbudowana z drewnianych bali i oświetlona ciepłym światłem rozgrzeje Was w zimowe mrozy.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie świeczek, lampionów i pochodni przy wejściu na salę weselną oraz w środku. Dodając do tego dekoracje zrobione z szyszek, iglaków z domieszką koloru złotego uzyskacie bajeczną dekorację niewielkim kosztem. Ozdoby w zimowym stylu wprowadzą wyjątkowy, nastrojowy klimat, do osiągnięcia tylko w chłodne miesiące.

Zimowe widoki za szybą sprzyjają przyjemnej i romantycznej atmosferze. Witkowa Chata zlokalizowana jest w ogrodzie w otoczeniu lasów i łąk, co z pewnością zapewni właśnie taki efekt.

Zmarznięci goście będą mogli rozgrzać się lampką grzanego wina lub gorącej czekolady a  temperatura za oknem będzie sprzyjała integrowaniu  się Gości na parkiecie.

Menu weselne może opierać się na tradycyjnych, rodzinnych potrawach. Dania serwowane zimą na dłużej pozostaną świeże a pogoda będzie sprzyjać apetytom gości weselnych.

Zima podsuwa również nietuzinkowe rozwiązania na dodatkowe atrakcje weselne. Możemy pomóc w zorganizowania kuligu, ogniska albo pokazu rzeźbienia w lodzie.

W ramach podziękowania dla Gości, Para Młoda może przygotować typowo zimowe upominki na przykład świece cynamonowe i korzenne oraz wszelkiego rodzaju wypieki własne.

O ślubach branych zima krąży opinia, że są one domena indywidualistów. Jeśli pokonamy strach, przed niesprzyjającą pogodą, przekonamy się, o wielu zaletach tej pory roku. Dzięki niej nie tylko sobie, ale i Gościom weselnym zapewnimy wiele niezapomnianych chwil i wyjątkowych wspomnień.

Zapisz

Wpis dodał(a):

Komentarze

Co myślą inni?

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz

Masz jakiś pomysł?