Natura ma swoje cykle. Morza maja przypływy  i odpływy, pory roku następują po sobie zmieniając krajobraz, zwierzęta zapadają w sen zimowy. Ludzie poddani są tym samym prawom. Dlatego w naszym życiu osobistym i zawodowym  przeplatają się momenty „przypływu i odpływu”. Sytuacje w których czujemy się szczęśliwi i pełni energii oraz takie, gdy jesteśmy zmęczeni i wypaleni.

W chwilach wypalenia i zmęczenia potrzebujemy na nowo rozbudzić nasz potencjał i skierować nasze myśli na pozytywne tory. Nigdy nie wolno nam się poddać ani stracić nadziei.

Wzmacniać swego duch można na różne sposoby. Dla mnie od wielu lat źródłem energii i motywacji są spotkania z pozytywnymi i szczęśliwymi ludźmi. Takie osoby są najlepszym dowodem na to, że odpowiednio kierując myślami i czynami, możemy być zadowoleni z życia i czuć się świetnie we własnej skórze.

Inny sposobem, by zadbać o swój stan emocjonalny są inspirujące książki i filmy.  Czyż nie uwielbiamy ich wszyscy? Mam tu na myśli naprawdę wartościowe pozycje, które zmuszają nas do zastanowienia a czasem zmiany, pozostawiają po sobie jakiś ślad.

Opcją skróconą książek acz również inspirującą są motywujące cytaty i aforyzmy. Zwięźle ubrana w słowa mądrość płynąca z doświadczenia i przekonania może być wspaniałym tematem refleksji. Dla mnie najbardziej przekonujące są słowa osób, które odniosły sukces i mogą być autorytetami w dziedzinie nauki, sztuki czy biznesu.. Jest to wtedy teoria poparta  praktyką. Życie zaczyna się wtedy, gdy tę wiedzę stosujemy w naszym życiu.

Dziś dziele się tymi ulubionymi cytatami, które zawsze dodają mi sił do działania i wiary we własne siły. Zachęcam do lektury i komentowania:)

motywacja

„Statki w porcie są bezpieczne, ale stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem”- Walt Disney

„Nasze umysły są jak spadochrony – działają tylko, gdy są otwarte” – Thomas Dewer

„Jeśli nie czujesz się godny, żeby wyrosły ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi”– Nick Vujicic

„Kochać samego siebie to początek romansu na całe życie” – Oscar Wilde

„Cel jest to marzenie z datą wykonania”- Napoleon Hill

„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię”- Johann Wolfgang von Goethe

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś” – Steve Jobs

„Także wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów” – Pablo Picasso

„Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok” – Bruce Lee

„Może się zdarzyć, że urodziłeś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzał im wyrosnąć” – Coco Chanel

„Przeciwności losu odkrywają geniusz” – Horacy

Wpis dodał(a):

Komentarze

Co myślą inni?

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz

Masz jakiś pomysł?