Kusząco się prezentuje, rozpływa się w ustach, rozpieszcza nasze podniebienia i roztacza niezwykle aromatyczny zapach. Taka właśnie jest czekoladowa fontanna, którą możemy raczyć nasze oczy i kubki smakowe. Stała się popularną atrakcją na uroczystościach weselnych, kinderbalach, studniówkach i innych przyjęciach.

Wyglądem przypomina tradycyjną fontannę, jednak zamiast wody płynie w niej smakowita, gorąca czekolada, w której można zanurzyć owoce, ciastka, pianki czy wafelki.

Jak każda  atrakcja, również fontanna czekoladowa ma swoje plusy i minusy dlatego podejmując decyzje o tym, czy uczynić ją atrakcją na swoim weselu warto wziąć pod uwagę kilka sugestii…

Na fontannie czekoladowej nie warto oszczędzać. Najsmaczniejsze są czekolady najwyższej klasy: biała, mleczna lub deserowa. Im wyższa jej jakość tym doskonalsza, jedwabista konsystencja płynącej masy. Dostępne są czekolady smakowe np. pomarańczowa, truskawkowa, miodowa, karmelowa i cappuccino. Najlepiej smakują w akompaniamencie kolorowych owoców i przekąsek. Idealnie nadają się: ananasy, truskawki, melony, winogrona banany, pianki, paluszki, wafle i praliny.

 

Sala_Bankietowa_Hotel_Witek_7

Fontanna utożsamiana jest z deserem lecz od początku wesela nieprzerwanie skupia wokół siebie gości. Jest naturalnym miejscem integrującym gości, ułatwiając tym samym podtrzymanie dotychczasowych kontaktów i łatwe zawieranie nowych znajomości. Warto wiec umieścić ją w centralnych punkcie, aby każdy maił do niej swobodny dostęp.

Najbardziej okazale prezentuje się na podświetlonej podstawie i w całej okazałości wygląda jak małe dzieło sztuki, które jest nie tylko wspaniałą atrakcją, ale i oryginalną i wytworną ozdobą podczas przyjęć weselnych.

Z tą atrakcją kulinarną wiąże się też kilka potencjalnych zagrożeń.

Jednym z minusów może być charakterystyczny intensywny zapach ciepłej czekolady – jedni go uwielbiają, inni nie znoszą.

Ponadto wielu nie preferuje połączenia alkoholu ze słodyczami, a wiele panien młodych obawia się małych, ubrudzonych rączek na swojej białej sukni ślubnej.

Trzeba także być ostrożnym, bo wystarczy aby komuś wpadła do środka truskawka czy też winogrono i fontanna taka potrafi się zapchać… Z reguły im lepszy model fontanny, tym bardziej odporny na to zjawisko, więc wracamy do tematu: nie warto oszczędzać. Najlepiej zamawiać ją wraz z obsługą, która będzie dbała o jej należyty wygląd oraz funkcjonowanie. Czasami, tak jak u nas w hotelu, obsługuje ją personel sali weselnej.

Jako jedna z licznych atrakcji kulinarnych wzbogaca wesele i dosłownie nadaje mu słodki smak. Uwielbiają ją dzieci, ale również dorośli. Czy zagości również na Twoim weselu?

Pozostaje życzyć… smacznego J

Wpis dodał(a):

Komentarze

Co myślą inni?

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.

Dodaj komentarz

Masz jakiś pomysł?