Kultowy Brytyjczyk.

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać kultowego auta jakim jest Mini Morris. Ten malutki samochód, który wygląda raczej jak śliczna zabawka był ikoną lat 60 XX wieku i w dalszym ciągu ma rzesze miłośników na całym świecie. Mnie zawsze kojarzył się z Jasiem Fasolą, który wsiadał niezgrabnie do swojego żółto – czarnego miniacza. Auto to zawsze było dla mnie uosobieniem brytyjskości i wpisywało się idealnie w światowe klasyki motoryzacji.

 3949764063_da20708f3c_b

Krakoski Zlot Mini. Tak, KRAKOSKI.

Krakoski Mobilny Zlot Mini jest inicjatywą grupy entuzjastów samochodów Mini z Krakowa. Na południu Polski brakowało tego typu cyklicznej i popularnej imprezy Mini i w efekcie w styczniu 2013 grupa miłośników Mini powzięła decyzję o organizacji pierwszego zlotu w Krakowie.

Podstawowa idea zlotu zawiera się w nazwie: Krakoski Mobilny Zlot Mini jest pierwszym zlotem realizującym tytułową ideę mobilności: miłośnicy miniaczy zaczynają Zlot w Krakowie, a następnie trasą Rajdu Turystycznego przemieszczają się w docelowe, co roku inne, miejsce. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby wszystkie odwiedzane lokalizacje oraz sama trasa dostarczały uczestnikom czystej frajdy z jazdy Mini równocześnie umożliwiając relaks i wspólną zabawę.

zlot_mini_witek_pl_2

Mini Morris w Witkowym ogrodzie.

zlot_mini_witek_pl_21

Samochody Mini na parkingu Hotelu Witek – slalom Mini.

Hotel Witek – miejsce imprez plenerowych.

W Piątek 19 Czerwca 2015 w Hotelu Witek odbył się już III Krakoski Zlot Mini Morrisów.

Jedną z wielu atrakcji jakie dostarczali organizatorzy był slalom Mini oraz symulator jazdy Monte Carlo.

zlot_mini_witek_pl_64

Symulator Jazdy Monte Carlo.

Atrakcją wieczoru był rewelacyjny Grill (próbowałam – pycha !) przygotowany przez Mistrza Grilla 2014 Krystiana Mazura oraz impreza w Witkowej Chacie z jednym z najlepszych DJ’ów w Krakowie – Thomasem Led.

zlot_mini_witek_pl_12

Pyszności z grilla.

zlot_mini_witek_pl_65

DJ Thomas Led.

W Sobotę 20 Czerwca uczestnicy zlotu Mini wyruszyli z Hotelu Witek w Rajd Turystyczny.

Tegoroczny zlot po raz kolejny zebrał rzeszę fanów kultowego Brytyjczyka, a każdy z nich mógł pochwalić się swoim własnym, niepowtarzalnym egzemplarzem.

Załodze Hotelu Witek było bardzo miło uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Wpis dodał(a):

Komentarze

Co myślą inni?

AgateQ w dniu 30 czerwca 2015 o 20:59 Odpowiedz

I ja tam byłam .. i na to wszystko patrzyłam :)
Ten Zlot to całkiem fajna imprezka, do tego super miejsce z wyśmienitym jedzeniem .. szynka z grilla, pieczarki i oscypek z żurawiną .. to tylko nieliczne rarytasy jakie dane mi było wówczas skosztować. Kto nie był niech żałuje, a wierzcie mi jest czego ;)

Magdalena Jainta w dniu 25 czerwca 2015 o 15:36 Odpowiedz

To była wspaniała impreza. Niezapomniane wrażenia.
Jeszcze dzisiaj pamiętam smak pysznych dań z grilla przyrządzonych przez szefa kuchni, no i chyba „zachorowałam” na Mini :) może w przyszłym roku dołączę do nich … :)

Dodaj komentarz

Masz jakiś pomysł?